Поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя

Shape Image One
1649 учасники

Поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя

Дата та час проведення: 21 липня 2022 року,  початок о 14:00  

ДОПОВІДАЧ

Галина Парусова, член Комісії НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності, приватний нотаріус

УМОВИ УЧАСТІ

Участь – безкоштовна, за рахунок членських внесків до НПУ, за умови відсутності заборгованості по сплаті членських внесків до НПУ.

Видається Сертифікат про підвищення професійного рівня (іменний, електронний, з QR-кодом перевірки достовірності).

Після завершення заходу лекція буде постійно доступна для перегляду та подальшого отримання Сертифікату.

Питання щодо користування EDU.NPU.UA

Галина Парусова

Приватний нотаріус

Рейтинг Теми

5.00 average based on 2 ratings

Star
100%
Star
0%
Star
0%
Star
0%
Star
0%

Відгуки

  • Галина Парусова

    Діана Юріївна

    Дякую Вам за запитання. За умови, якщо майно є ССВ. Якщо не буде виплачуватися компенсація, тоді це не поділ. Їм варто порекомендувати спочатку укласти договір про визначення часток у праві спільної власності, де вони домовляться, наприклад, що їх частки у праві будуть рівними, потім Ви проводите державну реєстрацію змін. Після цього особи укладають договір дарування частки у праві власності на будинок та частки у праві власності на земельну ділянку на користь того, хто бажає стати одноосібним власником. Після такого договору Ви проводите державну реєстрацію права власності. Будинок і земельну ділянку варто об‘єднувати в обох договорах з огляду на ст. 120 ЗК та ст. 377 ЦК. Визначати вартість сторони можуть лише, якщо такою буде їх домовленість. Згода органів опіки і піклування потрібна, якщо діти мають право користування будинком. Для з'ясування цього запитуємо відповідну інформацію через РТГ або через запит. Витяг з ДЗК також потрібен для укладення договору про поділ майна. Договір про визначення часток є невід‘ємним від первинного документа, що посвідчує право власності. Скануєте до заяви після договору про визначення часток обидва ці документи. Договір про поділ рекомендую викладати у стількох примірниках, скільки є видів майна, якщо сторони так забажають, проте не менше, ніж у трьох примірниках (кожній зі сторін 1 примірник і 1 - для зберігання у справах нотаріуса). На мою думку, договір про поділ майна і первинний правовстановлюючий документ сканується до ДРП під час формування та реєстрації заяви про державну реєстрацію прав і після такої реєстрації повертаються одноосібному власнику. Щодо дати виникнення права власності: вважається, що 1/2 частка у праві власності на будинок та земельну ділянку належить дружині з моменту первинного набуття, хоч і була визначена пізніше. Інша 1/2 частка у праві власності на будинок та земельну ділянку, що набута у результаті договору про поділ майна, вважатиметься такою, що належить дружині на праві власності з моменту проведення державної реєстрації права у результаті договору про поділ майна.
  • Колісник Діана Юріївна

    Запитання

    ​Право власності на зем діл та будинок зареєстровано на колишню дружину. Бажають, щоб все залишилось за колишньою дружиною, а чоловіку нічого не залишається. Шлюбного договору не оформлювали. Якщо договір поділу оформлювати, то хіба можно так: їй - все, йому - нічого? Я розумію, що їм потрібно укладати договір про виділ нерухомого майна зі складу спільного майна подружжя. Після укладання цього договору майно переходить у особисту приватну власність Дружини, а право спільної сумісної власності подружжя на майно припиняється. Чи можна в одному договорі оформлювати будинок і землю, і по кожному об’єкту окремий примірник договору чи краще на кожний об’єкт посвідчувати договір? По документам, які необхідні: по землі - витяг з дзк, по будинку перевіряємо чи є зареєстровані малолітні… особи. Чи треба писати в договорі оцінку майна (за погодженням сторін) чи обов’язково треба додатково замовляти експертну оцінку? Чи потрібно в реєстрі додавати договір про виділ в правовстановлюючі документи? З якої дати вважати, що право власності належить дружині - з дати договору про виділ частки чи з дати посвідчення / реєстрації договору про право власності?
  • Тема
  • Доповідач Галина Парусова
  • Тривалість 2 години
  • Доповідь 1
  • Учасники 1649
  • Доступ Необмежений