Цей вміст захищений, будь ласка, увійдіть і оберить цю тему, щоб розпочати!

17 Comments

  1. покупець залишив довіреність на купівлю землі товарного виробництва. Паспорт-картка, закінчення строку дії-11.06.2022, тобто після посвідчення довіреності, чи можливо оформлення договору купівлі-продажу?

  2. Доброго дня. Підскажіть будь ласка, місце розташування земельної ділянки за реєстром ДРРП наприклад: Одеська область, Одеський район (колишній Овідіопольський), Дальницька ТГ, масив 10 (колишня Роксоланівська с/рада) але кадастровий реєстратор відмовлється вносити зміни в адресу відповідно до реєстру ДРРП і змінює в ДЗК тільки район, а саме: Одеська область, Одеський район, Роксоланівська с/Рада,масив 10. Відповідно до вимог Закону зазначається в договорі актуальне місце розташування земельної ділянки. Територіальна Громада надала довідку про актуальну адресу земельної ділянки і підтвердила , що місцезнаходження ділянки саме в ТГ , як в реєстрі ДРРП. Що робити в цьому випадку нотаріусу, якщо є розбіжності ДРРП з інформацією з ДЗК, щодо місця розташування земельної ділянки?

  3. Доброго дня! Коли земельна ділянка комунальної форми власності сформована не була, право оренди/суперфіцию/емфітевзису на неї зареєстоване не було, кадастровий номер відсутній, то можна оформлювати договір купівлі-продажу житлового будинку з вказівкою, що набувач протягом 30 днів повинен звернутися в ОМС для передачі йому земельної ділянки у власність чи користування?

  4. дякую, але не можу знайти відповідь на питання, якщо земельна ділянка не приватизована, немає кадастрового номера, чи можна посвідчувати договір купівлі-продажу будинку, який знаходиться на цій земельній ділянці, раніше зазначення кадастрового номера було істотною умовою договору

    1. На сьогодні кадастровий номер земельної ділянки є істотною умовою договору відчуження об’єкта нерухомого майна виключно у випадках, коли відчужувачу належить право власності або право користування (оренда, суперфіцій, емфітевзис) на таку земельну ділянку. В інших випадках кадастровий номер не є істотною умовою договору. Проте з’ясувати правовий статус земельної ділянки необхідно. Та у випадку, коли земельна ділянка державної або комунальної власності та не перебуває в користуванні відчужувача ОНМ, маємо роз’яснити набувачу його обов’язок звернутися протягом 30 днів до відповідного органу з питань оформлення права власності або права користування такою земельною ділянкою

  5. Доброго дня! Підкажіть будь ласка чи підлягає держ.реєстрації договір оренди землі осг (товарне виробництво) в Київській області, яка перебуває у приватний власності (орендодавець – фіз.особа, орендар – фермерське господарство), строком на 7 років, проста письмова форма, укладений в травні 2022 року? Питання виникло у зв’язку з відмовою органів ЦНАП реєструвати такий дог.оренди у зв’язку з воєнним станом (на скільки я зрозуміла, всі обмеження по держ.реєстарції (в тому числі держ.реєстрції договорів районною військовою адміністрацією) стосуються тільки земель держ.,комунальної власності чи ці положення пошируються і на приватну власність? Дякую!

    1. особливості укладення договорів оренди с/г земель, встановлені п. 27 Перехідних положень ЗКУ, не поширюються на земельні ділянки приватної власності. Отже заборони на укладення такого договору немає та право оренди підлягає державній реєстрації.
      Під час проведення державної реєстрації необхідно лише проаналізувати відомості ДРРП на предмет наявності права користування земельною ділянкою, яке вважається поновленим строком на 1 рік відповідно до пп.1 п. 27 Перехідних положень ЗКУ.
      Йдеться про цю норму: “вважаються поновленими на один рік без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно договори оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану, щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення”

Залишити відповідь